نشان سال 1400- توليد - پشتيباني‌ها - مانع‌زدايي‌ها
فروش و خدمات

بالاترین و والاترین هدف هر شرکت، فروش محصول آن شرکت و سپس ارائه خدمات پس از فروش مناسب برای وفادار ساختن مشتری خود برای خریدهای بعدی می‌باشد. اما همیشه زمانی یک شرکت در رسیدن به هدف یاد شده موفق است که تنها به فکر سود خود نبوده و مشتری و نیازهای او را نیز به عنوان شریک تجاری خود در نظر گیرد و با ایجاد رابطه و تعامل مناسب با مشتری، نهایت رضایت او را جلب نموده تا در بازار رقابتی بتواند به رقابت با همپایان خود بپردازد. گروه خودروسازی سایپا نیز با آگاهی از این اصل و برای سرویس‌دهی هر چه بهتر و مناسبتر به مشتری خود اقدام به جذب نمایندگی در سراسر کشور با شرایط و ضوابط مشخصی نمود به طوری که امروزه بیش از 700 نمایندگی در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی خارج از مرزهای ایران اسلامی در حال خدمترسانی به مشتریان گروه خودروسازی سایپا در حوزه فروش و خدمات پس از فروش محصول می‌باشند. شركت سایپا به این مهم بسنده نکرده و در سال 1370 شرکت سایپا یدک را جهت جلب رضایت بیشتر مشتریان و نظارت صحیح بر عملکرد نمایندگی‌ها و همچنین تدارک و تأمین قطعات یدکی تأسیس نمود.

عرضه قطعات یدکی، افزایش کمی و کیفی خدمات، اجرای نظام آراستگی، عرضه قطعات یدکی با برند سایپا، استقرار کارشناسان فنی در نمایندگیهای مجاز و همچنین آموزش تعمیرکاران در شبکه گسترده خدمات پس از فروش در داخل و خارج از میهن اسلامی از جمله اقداماتی است که شرکت سایپا یدک موظف به انجام آنها می‌باشد. این گروه نیز با تاسیس شرکت امداد خودرو سایپا در سطح کشور از طریق شبکه گسترده نمایندگی‌های مجاز امنیت خاطر و آسایش را برای مشتریان فراهم کرده است به طوری که مشتریان با اخذ خدماتی همچون: امداد در محل، امداد الزامی، امداد عمومی و سایر خدمات امدادی دیگر دغدغه‌ای برای خودروی خود نداشته باشند.

از دیگر اقداماتی که گروه خودروسازی سایپا در حوزه خدمات پس از فروش و از طریق شرکت سایپا یدک انجام داد، ایجاد کارت طلایی برای گارانتی محصولات خود بود تا با بهره گیری از ناوگان مجهز و پرسنل کار آزموده و باتجربه خود بتواند خدمات خودرویی را که مجموعهای از نیازهای فنی و خدماتی مشتریان بوده با برترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در قالب بستههای متنوع خدماتی ارائه نماید.

همچنین در راستای تکمیل سبد خدمات به مشتریان، در سال 1390 با هدف تجمیع فعالیتهای بیمه‌ای گروه خودروسازی سایپا و ارائه خدمات متنوع بیمهای به مشتریان با حداقل ریسک برای آنها ایجاد گردید.

گروه خودروسازی سایپا در حوزه فروش محصول نیز همواره سعی در جلب رضایت حداکثری مشتریان خود را داشته و همواره سعی نموده تا با ایجاد روشهای متنوع فروش، ایجاد تسهیلات مناسب و تخصیص سودهای مشارکت، این مهم را برآورده نماید. لذا ارائه خدماتی نظیر: تحویل خودروهای صفر به جای کار کرده، جایگزینی خودروهای فرسوده، فروش ناوگانی و سازمانی، فروش آپشن و لوازم جانبی خودرو و همچنین روشهای متنوع فروش همچون: فروش نقدی، نقدی اعتباری، پیش فروش یک و چند مرحله ای، اعتباری و ... از جمله مواردی است که در این راستا می توان به آنها اشاره نمود.

همچنین گروه خودروسازی سایپا در جهت ایجاد رفاه حال مشتریان خود در سال 1376 اقدام به تأسیس شرکت لیزینگ رایان سایپا برای ارائه انواع خدامت لیزینگ و بیمه به مشتریان خود نمود و در حال حاضر مشتریان میتوانند با بهرهگیری از تسهیلات این شرکت لیزینگی، حتی اقدام به خرید خودروی دست دوم نیز نمایند.

اما با پیشرفت تکنولوژی و فراگیرشدن استفاده از اینترنت در میان آحاد جامعه، گروه خودروسازی سایپا نیز به جمع پیشروان این حوزه پیوست و با راهاندازی سایت فروش اینترنتی خود به آدرس www.saipa.iranecar.com ، گام دیگری را در جهت رفاه حال مشتریان خود و تأمین رضایت خاطر آنها برداشت. به طوری که امروزه مشتریان محصولات گروه سایپا می توانند علاوه بر خرید اینترنتی محصول مورد نظر خود از طریق سایت مذکور، خدمات الکترونیک دیگری همچون: دریافت سابقه کلیه ثبت نامها، پرداخت مبلغ دعوتنامه، تسویه چک برگشتی، درخواست صدور سند المثنی، پرداخت ودیعه خرید محصول و ... را از طریق این سایت دریافت نمایند. البته اینها بخش کوچکی از خدماتی است که گروه خودروسازی سایپا در قالب خدمات الکترونیک حوزه فروش محصول به مشتریان خود عرضه کرده است و در آیندهای نه چندان دور از سایر برنامههای الکترونیک خود همچون موبایل اپلیکیشن، باشگاه مشتریان و ... رونمایی خواهد نمود.